R2Games

GAMES

STORE
Install R2Client LOGIN
GŁÓWNABudynki
Budynki

Budynki gospodarcze: farma, tartak, kamieniołom, kopalnia, mennica


Farmy, tartaki, kamieniołomy, kopalnie i mennice służą odpowiednio do produkcji zboża, drewna, kamienia, żelaza i złotych smoków.


Ulepszanie budynków zwiększy ich produkcję zasobów i pojemność. Jeśli wartości te osiągnęły już górną granicę, dany budynek z zasobami zatrzyma produkcję.


Przypominamy: ulepszanie mennic może także przyspieszyć szkolenie w barakach.Budynki zapewniające siłę roboczą: koszary, szpital

Koszary: można w nich szkolić wszystkie typy żołnierzy. Budowanie bądź ulepszanie koszar zwiększa liczbę szkolonych żołnierzy każdej klasy.


Szpital: jego personel próbuje ratować życie rannych żołnierzy. Żołnierze ranni podczas gromadzenia, w trakcie stacjonowania (także w garnizonie) lub będących posiłkami zostaną wysłani do szpitali na leczenie. 60% żołnierzy rannych i podczas kampanii terytorialnych lub walki w szeregach armii (w trakcie ataków, najazdów, oblężeń, posiłków i in.) zostanie wysłanych do szpitala.Budynki rządowe: zamek, mur miejski, schronisko, ptaszarnia, wieża maestera, sala wojny, ambasada, kuźnia, targ, lochy, sept Siedmiu

Zamek (stały): zamek to najważniejsze miejsce twego terytorium. To tutaj mieszka lord, stąd też inicjujesz budowy i działania wojenne. Ulepszenie zamku podnosi limit poziomów pozostałych budynków oraz odblokowuje więcej kolejek marszu, nowe budynki i inne funkcje. (Poziom budynków z zasobami może być wyższy niż poziom zamku przed poziomem 5)

Możesz sprawdzić produkcję zasobów oraz koszt utrzymania armii w zbożu w informacjach w zamku. Ulepszenie zamku pozwala zwiększyć rozmiar armii, pozycje dowódcy, pozycje marszu oraz liczbę próśb o pomoc przymierza.


Mur miejski (stałe): chronią twoje terytorium. Możesz na nim rozmieścić dowódców obrony, a także wznieść fortyfikacje, które pozwolą odeprzeć ataki przeciwnika. Gdy mury są niszczone, a ich trwałość zaczyna spadać, rzemieślnicy automatycznie zaczną je naprawiać. Ulepszanie muru zwiększa jego maksymalną trwałość i limit fortyfikacji.

Magazyn (stały): jeśli pokona cię wróg, dzięki magazynowi nie stracisz części zasobów. Im bardziej ulepszysz magazyn, tym więcej zasobów jest w stanie ochronić.


Ptaszarnia (stała):  gdy twoje terytorium lub obozy garnizonowe zostaną zaatakowane, będzie przeprowadzany na nich zwiad, otrzymają transport lub posiłki, ptaszarnia powiadomi cię o tym. Ulepszenie jej sprawi, że raporty będą bardziej szczegółowe. (Kiedy twoja ptaszarnia osiągnie poziom 25, możesz stuknąć przycisk „Przygotowanie do bitwy”, aby szybko wzmocnić swoje terytorium. Zmniejsza to także atak armii wroga podczas bitew w obronie miasta.)


Jeśli jesteś protektorem innego gracza, otrzymasz powiadomienie, gdy cel twojej protekcji zostanie zaatakowany.


Wieża maestera: zapewnia różnorakie technologie. Odkrywanie rozmaitych technologii przynosi różne efekty. Ulepszenie wieży maestera zwiększa tempo badań, skracając czas potrzebny na odkrycie nowych technologii.


Sala wojny: tutaj lord może dołączać do najazdów przymierza i ekspedycji. Ulepszenie sali wojny zwiększy skalę najazdu (wyznaczone do niego armie korzystają z atrybutów inicjatora, takich jak dowódca, wiedza, ulepszenia, ekwipunek lorda, talent lorda, błogosławieństwo zamku, błogosławieństwo sali masek itp.).


Ambasada: w tętniącej życiem ambasadzie można ugościć posiłki od sojuszników. Ulepszanie zwiększa limit posiłków i rozmiar armii (koszty utrzymania pokrywane są przez lorda, który ją przysłał).


Kuźnia: umożliwia wykuwanie ekwipunku lorda i tworzenie materiałów. Przy 17. poziomie odblokujesz drugi slot na akcesorium, a przy 25. trzeci.


Targ: wykorzystywany jest do transportowania zasobów pomiędzy członkami sojuszu. Ulepszenie targów ułatwia przepływ zasobów i obniża podatek transportowy. Tempo marszu transportu zwiększy się o 100%, kiedy targ osiągnie poziom 25.


Lochy: służą do przetrzymywania pojmanych lordów, jeśli mają oni poz. 10. lub wyższy. Możesz dokonać egzekucji wrogiego lorda z zamku na poz. 17 .lub wyższym, jeśli twój zamek osiągnął już poz. 17. Im wyższy poziom pojmanego lorda, tym więcej czasu potrzeba, by wykonać na nim egzekucję. Ulepszenie lochów zmniejszy czas wymagany do zabicia schwytanego lorda. Przetrzymywanie wrogiego lorda w lochu na poz. 25. da ci efekty premii.


Sala masek: posłanie tu wrogich lordów i złożenie ich w ofierze Bogu o Wielu Twarzach pozwala aktywować jego dar, zapewniający wzmocnienie błogosławieństwa na określony czas. Ulepszenie salę masek pozwoli zwiększyć efekty błogosławieństwa. Posłanie wrogiego lorda do sali masek pozwala otrzymać jej błogosławieństwo na 24 godz. Im więcej wrogich lordów zostanie złożonych w ofierze, tym dłużej trwać będzie błogosławieństwo.Budynki specjalne: czardrzewo, plac ćwiczebny, statek handlowy, Żelazny Bank, gildia handlowa

Czardrzewo: możesz tu otrzymać medale i zdobycze dowódcy. Duch czardrzewa pozwoli ci rozpocząć próbę i sprawdzić różne umiejętności oraz rodzaje dowódców.


Plac ćwiczebny: tutaj gracze mogą wybrać 6 dowódców, by mogli nauczyć się od siebie umiejętności. Walki na placu ćwiczebnym odbywają się automatycznie. Nie można ręcznie wybierać umiejętności. Jeśli ranga obrońcy jest wyższa od rangi atakującego, po wygraniu wyzwania zostanie ona dostosowana. Możesz otrzymać diamenty z placu ćwiczebnego w ramach nagrody za zajęcie punktowanego miejsca w rankingu. Nagroda jest przyznawana co 3 godziny. Dziennie na arenie możesz podjąć się 5 darmowych wyzwań. Kolejne wyzwania możesz kupić za diamenty. Arena zapewnia także premię z błogosławieństwa, zmieniającą się w regularnych odstępach czasu, zapewniającą dowódcy premię bądź karę. Możesz zmienić dowódcę oraz formację w zależności od aktualnego błogosławieństwa, by zyskać jak najwięcej.


Schronisko: możesz tu wysłać swoją armię lub lorda. Kiedy zaatakuje wróg, znajdujące się w schronisku jednostki nie będą mogły zostać zaatakowane (pojemność schroniska oraz czas ukrycia są ograniczone).


Statek handlowy: transportują różne towary, które można zdobyć dzięki wymianie. Każdy pakiet towarów pojawia się na 6 godzin, po czym na jego miejsce pojawia się kolejny. Towary można także zablokować. Zablokowane i nieodebrane towary nie zostaną zmienione.


Żelazny Bank: to inwestycja ufundowana w Westeros przez najzamożniejszych mieszkańców Essos. Lordowie mogą lokować swoje diamenty w Żelaznym Banku, by po określonym czasie otrzymywać należny im z tytułu oprocentowania zysk. Ulepszanie Żelaznego Banku powoduje, że zwiększa się limit inwestycyjny i oprocentowanie.


Gildia handlowa: można tu wystawić na aukcji zdobycze pozyskane w obozach rebeliantów. Każdy lord może zdeponować w gildii handlowej do 3 zdobyczy naraz. Za każdym razem można wystawić tylko 1 zdobyczny przedmiot, zaś czas licytacji dla każdej zdobyczy jest inny. Jeśli zdeponowałeś już tutaj 3 zdobycze, nie będziesz mógł zdeponować kolejnych. Po odpowiednim czasie zdobycze zostaną zlicytowane za inny przedmiot, który następnie będzie można odebrać.