R2Games

GAMES

STORE
Games Hub
GŁÓWNAZasady wydarzenia „Armia umarłych”
Zasady wydarzenia „Armia umarłych”


Po omówieniu rozkładu sezonu testowego czas zabrać się za omówienie zasad!


Co należy robić na północ od Muru, a co na południu? Jak w pełni wykorzystać każdy z budynków, odeprzeć jak najwięcej fal białych wędrowców, aby poradzić sobie z obroną Muru? Jak możesz przysłużyć się swojemu przymierzu i co jest do zdobycia w trakcie wydarzenia? Zajrzyj poniżej i zacznij opracowywać strategię.


1. Terminarz rozgrywek


Przed rozpoczęciem walki z Armią Umarłych na nowej mapie należy się zarejestrować i poczekać na fazę dobierania. Należy wówczas zacząć od przygotowania odpowiedniego ekwipunku, premii i cech.


1.1. Rejestracja:


– Przebiega tak samo jak w przypadku „Podboju przymierza”: wyłącznie książę i przedstawiciele przymierza mogą dokonać rejestracji.


– Każdy dzień dzieli się na cztery 1-godzinne przedziały, w których przymierze może wziąć udział:


02:00-03:00;   08:00-09:00;  14:00-15:00;   20:00-21:00


1.2. Dobieranie


–     SZEŚĆ spośród zarejestrowanych przymierzy zostanie losowo dobranych w grupę, w zależności od rozkładu sił w pojedynczej bitwie. Możliwe są grupy złożone z mniej niż 6 przymierzy.


–     Możecie sprawdzić pozostałych 5 przymierzy w swojej grupie przed rozpoczęciem każdej rundy.


–     Uwaga:  Nie można dołączyć do zarejestrowanego przymierza lub opuścić go przed zakończeniem rundy. Zarejestrowane przymierza nie mogą zostać rozwiązane.


1.3 Udział:


–      Można wprowadzić maksymalnie do 3 mlnoddziałów (obowiązuje również twój limit osobisty) na nową, specjalnie przygotowaną mapę. Czas na przygotowanie wynosi 30 minut przed rozpoczęciem bitwy.


–      Twoje główne miasto zostanie automatycznie objęte 2-godzinnym rozejmem, który uchroni je przed atakami spoza obszaru mapy.


–      W trakcie wydarzenia żadne ZASOBY NIE ZOSTANĄ ZUŻYTE.


–      W trakcie wydarzenia gracze NIE STRACĄ ŻADNYCH ODDZIAŁÓW. Jednak oddziały poległe na mapie wydarzenia mogą zginąć w walce z białymi wędrowcami i mogą zostać wskrzeszone tylko częściowo poprzez namiot maestera.


–      Uwaga: Mapę można opuścić jedynie poprzez wyjście z rozgrywki, ale wówczas nie będzie można już do niej powrócić. Podobnie jak w przypadku „Podboju przymierza”, dołączenie do rozgrywki nie jest niemożliwe bez rejestracji ani po upływie czasu przeznaczonego na dołączenie.


1.png


2. Zasady rozgrywki:


Należy wybrać w swojej bazie miejsce odrodzenia. To od ciebie zależy, czy będziesz ochraniać Mur poprzez wysłanie oddziałów na posterunek, czy poprzez zbieranie zasobów lub ulepszanie poszczególnych budynków.


Jak już wspomnieliśmy w zapowiedzi, należy rozplanować pracę i opracować strategię w kwestii wyboru północnej lub południowej strony Muru oraz współpracować z innymi przymierzami.


2.1. Moc Nocnego Króla i jego armii


–      Armia umarłych będzie atakować falami wszystkie posterunki na północ od Muru równocześnie. Każda fala zaatakuje pierwszych pięciu graczy na przedzie. Zabójstwo każdego członka armii umarłych przyznaje punkty kontrybucji i żetony kontrybucji.


–      Nocny Król co jakiś czas korzysta ze swojej mocy, by wzmocnić następną falę ataku. Siła wzmocnienia jest zależna od poziomu mocy Nocnego Króla, a gracze mogą skorzystać z ogniska, by go obniżyć.


2.2. Strzeż posterunków i ochraniaj Mur


–      Możesz wysłać swoje oddziały do obrony posterunków lub jako posiłki dla swoich sojuszników już tam obecnych.


–      Zarówno posterunki, jak i Mur mają swoją trwałość. Gdy trwałość posterunku spadnie do 0, armia umarłych zacznie atakować Mur. Rozgrywka dobiegnie końca, gdy trwałość Muru spadnie do 0.


–      Rozgrywka kończy się, jeżeli graczom uda się bronić Muru przez 60 minut lub jego trwałość spadnie do 0. Powstrzymajcie tyle fal Białych Wędrowców, ile tylko możliwe!


–      W trakcie wydarzenia nie można korzystać z butów pościgowych. W wydarzeniu można wykorzystać wszystkie premie zapewnione przez Sept Siedmiu, za wyjątkiem premii do tempa zbiorów.


2.png


2.3 Ulepszaj Mur i pomagaj


Poza bronieniem Muru i umieszczonych na nim posterunków możesz również odegrać ważną rolę na południe od Muru, zbierając zasoby i ulepszając różne budynki.


-      Na południe od Muru znajdziesz grupy nieumarłych, Białych Wędrowców oraz kopalnie Pierwszych Ludzi. Wysyłaj swoje wojska i dowódców oddzielnie, by zbierać różnego rodzaju przedmioty.


-      Możesz wysyłać ODDZIAŁY, by atakowały nieumarłych, a DOWÓDCÓW, by atakowali Białych Wędrowców lub zbierali zasoby z kopalni Pierwszych Ludzi. Te działania mają szansę dać graczom następujące przedmioty specjalne: gruz, smocze szkło, drewno na opał i medale.


-      Gruz, smocze szkło i drewno na opał pozwalają ulepszać różne budynki, co ułatwia ich obronę. Szczegóły znajdziesz w poniższej tabeli.


-     Medale: Po zakończeniu rozgrywki możesz wysłać medale innym graczom, aby podziękować im za pomoc i otrzymać punkty kontrybucji.


3. Punkty kontrybucji, rangi i nagrody


- Możesz zdobyć punkty kontrybucji i żeton kontrybucji, pokonując fale armii umarłych oraz transportując zasoby do budynków.


- W każdej rundzie wszyscy członkowie przymierza, którzy brali udział w 20 bitwach z najlepszym wynikiem (100 w sezonie 1) za pokonanie największej liczby fal, otrzymają nagrodę rankingu przymierza.


- W każdej rundzie członkowie przymierza, którzy wezmą udział w rozgrywce, otrzymają nagrodę za walki przymierza za pokonanie określonej liczby fal najeźdźców. Pokonaj więcej fal, aby zdobyć rudę do ulepszania i skrzynie odznaczeń!


- W każdej rundzie gracze mogą otrzymać nagrodę za indywidualną kontrybucję za zdobycie określonej liczby punktów kontrybucji.


- Na zakończenie sezonu 100 najlepszych przymierzy i graczy otrzyma nagrodę, której wysokość zależy od zebranych punktów kontrybucji.


- W sklepie kontrybucjimożesz wymienić żeton kontrybucji na chorągiew prestiżu i rudę do ulepszania.


4. Budynki i umiejętności/premie


Zaplanuj swoje działania z wyprzedzeniem, aby skutecznie bronić się przed Nocnym Królem i jego armią. Sprawdź umiejętności różnych budynków i w pełni je wykorzystaj.


PL.png


* Powyższa zawartość może podlegać korektom z uwagi na zmiany w planach deweloperskich. Ostateczne aktualizacje zostaną określone w grze.